BETON SANTRALİ OTOMASYONU : Mobil, sabit , mini mobil , kompakt veya kuru sitem farketmeksizin her projenizi itina ile hazırlıyoruz gerek projelendirme , gerekse saha çalışması en profesyonel şekilde sizlerin hizmetine sunuyoruz. Kablolama işlemi panodan motor ve valflere kadar kablo tavasıyla götürülüp yine motora veya valflere spiral ile korumalı olarak bağlantıları yapılıyor.
Tüm montaj işlemi kablo yüzük/pabuç’ lar ile ve saha kutuları ise klemensli ve rekorlu olarak yapılıyor.
Laboratuvarınız tarafından hazırlanan reçeteler otomasyon programımız ile en az hata payı ile üretime alınıp kantar kontrolleri ile doğruluk tespitleri yapıldıktan sonra tarafınıza teslimi yapılmaktadır.

Kurulumu tamamlanan makinalarınız tüm parametre ayarları yapılarak eksiksiz ve hatasız bir çalışma gerçekleştirilir. Band çalışma süreleri , kapak hassasiyet ayarları , boşaltım süreleri ve karışım süreleri reçeteye uygun olarak sisteme entegre edilir.

GERİ BESLEME SİSTEMİ:
Genellikle mobil makinalarda kullanılan geri besleme (diğer tabiriyle ARKA BESLEME) üniteleri firmamız tarafından uzaktan kumanda (RF KUMANDA) ile ve PLC kontrollü olarak yapılmaktadır bir ray üzerinde ilerleyen band 4 bunkeri ortalama mantığı ile ilerler ve ray üzerinde gezen band boşaltım yapacağı bunker yönüne döner ve agregayı o bunkere boşaltır.

Bazen ise döner oluk ile yapılan geri beslemeler kullanılmaktadır. Döner oluklu sistemlerde ise 4 adet konumlandırma sivici kullanılmakta olup dönen oluk bu bunkere geldiğinde durur ve malzeme aktarımını sağlar. Sistem uzaktan kumanda (RF KUMANDA) ile yapılabilir ve otomatik olarak konumunu bulduğunda durur.

KIRMA ELEME TESİSİ OTOMASYONU:
Kırma eleme tesislerinde yapılan makinalarda gerek mobil konkasör gerekse sabit kablolama yine kablo tavası içerisinde çekilmekte ve kablolar boru içerisinde muhafazaya alınmaktadır. Tavadan motorlara geçişte yine spiral kullanılarak yine kablolar korunmaktadır.
Kırma eleme tesisi otomasyonunda driverlar (motor sürücü) kullanılarak daha verimli bir çalışma yapılabilmektedir. Özellikle besleme kısmında driver kullanılması ve kırıcı akımının kontrolü ile daha stabil bir kırma işlemi gerçekleştirilip makina ömrü de daha uzun olacaktır.
Kırma elemelerde uyguladığımız her makinaya özgü tasarlanan mimik (resimli manuel kullanım buton grubu) ile ışıklı ve sesi uyarılarla kullanım kolaylığı sağlanacaktır.
Kırma eleme tesislerinde HMI panel tasarımı ile operatör panelinde en iyi kullanım parametreleri belirlenmiş olup kullanıcıya büyük rahatlıklar sağlanmaktadır. Verimli çalışan bir sistemin kar getireceği de göz ardı edilmemelidir. Düzgün olarak çalışmayan bir sistemde hem üretimsel zararlar hemde bakım maliyetleri gibi zararlar olacaktır.

PARKE VE BORDÜR MAKİNASI OTOMASYONU:
Parke bordür makinaları otomasyonlarında makinaların operatör panelleri ve scada yazılımlarında en iyi çalışma standartları göz önüne alınarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Hem operatör hem de makine üreticisi iş ortaklarımızın otomasyon ihtiyaçlarını en iyi şekilde entegre ediyor ve en iyi yazılım deneyimini müşterilerimize sunuyoruz.

Makinalarda tüm hassasiyet parametrelerle ve sensörlerin hassas ayarı ile en iyi şekilde çalışması sağlanır. Hazırlanmış olan özel scada programımız ile her makinaya kendine özgü çalışma yapılmaktadır. Müşteri memnuniyeti en hat safhada tutularak en verimli çalışma ortamı sağlanmaktadır.
GÜBRE FABRİKALARI DOZAJLAMA VE TARTIM SİSTEMLERİ:
Müşterilerimizin isteği gereği hazırlanan dozajlama reçetelerine uygun en kaliteli ve hassas tartım ve dozajlama işlemi tarafımızdan gerçekleştirilmektedir. Hazırlanan scada ile yada HMI operatör paneli ile ister sıvı ister toz dozajlamada en kaliteli karışım için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Dozajlama ve tartımda profesyonel olduğumuz için bu alanda da müşterilerimize en iyi hizmeti vermekteyiz. Gübre fabrikalarında hassas tartımın önemini biliyor ve çalışmalarımızı ona göre geliştiriyoruz.

En kaliteli gübre için makinalarınızın hassas ve parametrik çalışması gerekmektedir. Bu bağlamda özgün çalışma düzeni hazırlanıp makinanın çalışma prensibini parametrelere aktararak en iyi çalışma parametreleri oluşturulur.
OTOMATİK ÇUVAL VE SIVI DOLUM MAKİNALARI:
İsteğe bağlı 100gr ile 1 ton arası toz ve sıvı dolum makinaları tasarımı yapılmaktadır. Geliştirmiş olduğumuz yazılım ile dolum makinaları en hassas tartım gerçeleştirmekteyiz.
Klasik indikatörlü sistemler yerine loadcell modüllü PLC kullanmaktayız.
Paslanmaz çelik gövde ve plastik geçme kaideli bantlar kullanılmaktadır.
1.sınıf onaylı loadceller ile klemensli bağlantılar kullanılarak arada en az ek kullanarak bağlantılar yapılmaktadır.
Flowmetre ile yapılan çalışmalarda ise en kaliteli flowmetre kullanılmaktadır.
BETON SANTRALİ , KIRMA ELEME TESİSLERİ BAKIM ONARIM
Hali hazırda hizmet vermekte olduğumuz işletmelerin ve tarafımıza ulaşan firmaların makinalarının bakım onarım tamirat gibi işlerinin yanı sıra makinaların taşınması demontaj/montaj işlemleri.
Bu makinaların pano bakımları eski panoların toparlanması , saha bağlantılarının ve kutularının iyileştirilmesi gibi işleri ifa etmekteyiz.
Makinaların servislik ve bakım esnasında kabloları, siviçleri, sensörleri ve loadcelleri kontrol edilir bozulmak üzere olan malzemeler değiştirilir ve santralin bakımı yağlaması gibi şeyler kontrol edilip yeni kalibrasyonu yapılıp müşteriye teslim edilmektedir.
MODERNİZASYON İŞLEMLERİ VE ÖZEL PROJELER:
Firmamız bulunduğu sektör itibari ile eski makinalara ve eski yazılımsal problemleri olan makinalara yeni sistem entegrasyonu yapmaktayız problemli yazılım bilgisayarınızdan kaldırılır veya yeni bir bilgisayara programımız yüklenip müşterimize testleri ve çalışması yapılıp örnek betonlar verilerek yada modernizasyonu yapılmış olan makinanın parametrik ayarlarının ayarlanmasıyla beraber operatöre gerekli kurslar verilerek teslim edilir.
Modernizasyon yapılmak istenen sistemin görsellerini bize ulaştırdığınızda sizlerin için en iyi çalışmayı yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

YOKSA SİZ HALA ESKİ SİSTEMLERLE Mİ UĞRAŞIYORSUNUZ!…